Személyes készségek (soft skills) a biológus pályán

Kubinyi Enikő, az Etológia Tanszék kutatója előadást tartott az ELTE Biológus Tavaszi Iskolában arról, hogyan használhatók a személyes készségek a kutatói pályán.

Az egyetemi tanulmányok során lényegében másról sincs szó, mint a szakmai tudás, a képesítés megszerzéséről. Milyen iskolát végeztél, milyen munkahelyeken dolgoztál eddig, milyen beosztásban, mi a szakmai tapasztalatod. Ez a magyar szakzsargonban is elterjedt „hard skills” néven ismert.

De azt, hogy hogyan illeszkedj be egy kutatócsoportba, hogyan legyél innovatív, és a szakmai tudást hogyan add el, arra nem készítenek fel. Pedig ezek nélkül nincs siker. A sok saját tapasztalattal színesített előadás szövege két bejegyzésben elérhető az alábbi linkeken.

I. rész: Előadói készség

II. rész: Csapatmunka, szervezőképesség, angoltudás, mobilitás, rugalmasság, emocionális intelligencia, motiváció, asszertivitás