Álláslehetőségek az Etológia Tanszéken

Az ELTE Biológiai Intézet Etológia Tanszék MA/ MSC végzettségű pszichológust vagy biológust keres tudományos segédmunkatársi pozícióba (1), valamint PhD fokozattal rendelkező pszichológust vagy biológust keres tudományos munkatársi pozícióba (2). Részletek alább.

(1)

Az ELTE Biológiai Intézet Etológia Tanszék MA/ MSC végzettségű pszichológust vagy biológust keres tudományos segédmunkatársi pozícióba.

A leendő munkatárs egy hazai és egy nemzetközi támogatású projektben venne részt:
1. A bizonytalanság monitorozása autizmusban: gyerekek és kutyák vizsgálatától a korai diagnózisig.
2. A jó mobiltelefon: az emberi kapcsolatok előmozdítása egy etológiailag megalapozott kötődésmodell segítségével.

Feladatok:
 adatfelvétel (viselkedéses tesztek lebonyolítása tipikusan fejlődő gyerekekkel és kutyákkal)
 kapcsolattartás szülőkkel/ gazdákkal
 adatrögzítés, -feldolgozás, -elemzés
 részvétel a publikálási folyamatban
 részvétel konferenciákon

Elvárások:
 Pszichológiai, biológiai vagy kognitív tudományi területen szerzett MA/ MSc diploma
 Angol nyelv középfokú ismerete
 Microsoft Office programok (Excel, Word, PowerPoint) felhasználó szintű ismerete
 Statisztikai alapismeretek

Előny:
 Kutatási tapasztalat
 Kutató pálya iránti érdeklődés
 Folyékony angol nyelvtudás
 Az említett projektek témájában (pl. autizmus, tanulási paradigmák, összehasonlító pszichológia/etológia, ember-gép interakciók, média pszichológia, stb.) szerzett ismeretek/ kutatási tapasztalat

Amit kínálunk:
 Határozott idejű munkaviszony: 1 év + 1 év hosszabbítás, vagy 1 év + 1 év ösztöndíj PhD képzésre az Etológia Tanszéken vagy más befogadó intézményben
 Fizetés a közalkalmazotti kutatói bértábla szerint
 Nemzetközi szinten is élvonalba tartozó kutatócsoport munkájában való részvétel

 november 1-ig vagy az állás betöltéséig
 önéletrajz és rövid bemutatkozó email küldésével a konokvera@gmail.com email címre
 az állás betölthető: legkorábban november 1-től

(2)

Az ELTE Biológiai Intézet Etológia Tanszék PhD fokozattal rendelkező pszichológust vagy biológust keres tudományos munkatársi pozícióba.

1. A bizonytalanság monitorozása autizmusban: kisgyerekek és kutyák vizsgálatától a korai diagnózisig.

Feladatok:
 viselkedéstesztek megtervezése
 adatelemzés
 publikálás
 eredmények bemutatása konferenciákon

Elvárások:
 Pszichológiai, biológiai vagy kognitív tudományi területen szerzett PhD diploma
 Folyékony angol nyelvtudás szóban és írásban
 Gyakorlat a Microsoft Office programok használatában (Excel, Word, PowerPoint)
 Gyakorlat a többváltozós statisztikai eljárásokban, valamilyen statisztikai programcsomag (pl. SPSS vagy R studio) ismerete
 Publikálási tapasztalat

Előny:
 Az említett projektek témájában (pl. autizmus, tanulási paradigmák, összehasonlító pszichológia/etológia, ember-gép interakciók, média pszichológia, stb.) szerzett kutatási tapasztalat

 Határozott idejű, 2 éves munkaviszony (1 év + 1 év hosszabbítás)
 Fizetés az egyetemi kutatói bértábla alapján